Budynek mieszkalny jednorodzinny

Przytulny, stosunkowo niewielki dom z bali drewnianych, zwanych na Podhalu płazami lub brusami, tradycyjny z unowocześnioną nieco architekturą. Budynek skręcony, czyli ściany szczytowe (prostopadłe do dłuższej granicy działki) znajdują się od strony północno-zachodniej i południowo-wschodniej, parterowy z wygodnym poddaszem użytkowym oraz dwoma miejscami postojowymi na zewnątrz. Posiada prostą i zwartą bryłę, której konstrukcja nie przysporzy problemów podczas realizacji inwestycji gdyż technologia ich wznoszenia nie różni się od tej sprzed stu lat.

Dach dwuspadowy o konstrukcji jętkowej, z jednym otwarciem doświetlającym klatkę schodową i dwoma oknami dachowymi ,przyciągający swoją dynamiczną formą i pełniący funkcję dominanty a zarazem chroniący 4-metrowej długości taras przed deszczem a zimą przed śniegiem. Budynek, poprzez zastosowanie stopniowo zwiększających się długości bali sprawia wrażenie, jakby chciał się „wspiąć” do nieba już od podwaliny , czyli najniższej (pierwszej kładzionej przy budowie) belki.

W domu zaprojektowano atrakcyjny taras i szeroki balkon na górnej kondygnacji stanowiące idealne miejsce relaksu dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu i pięknych widoków takich jak Babia Góra o zachodzie słońca jak również po prostu lubiących spotkania w gronie rodzinnym. Ważną funkcję pełni tu także sosręb. Jest to długa belka trzymająca powałę i tragarze, umożliwiająca stworzenie otwartej przestrzeni pomiędzy kuchnią a salonem i jadalnią. Zwykle sosręby bywają zdobione od strony okien, tam gdzie pada światło, tą kwestię pozostawiamy inwestorowi, który już przy pierwszym spotkaniu zastrzegł sobie konieczność jego zaprojektowania. Przyjemny klimat temu wnętrzu, zwłaszcza w chłodniejsze dni i wieczory zapewnia kominek znajdujący się w centralnym punkcie obiektu i widoczny z niemal dowolnego miejsca na parterze. W najbliższym sąsiedztwie przewidziano miejsce na dwa fotele-leżaki z których można bezpośrednio ogrzać się jego ciepłem.

Skos poddasza ocieplony na całej długości krokwi. Brak stropu umożliwił zaprojektowanie antresoli w sypialni dla dzieci i wykorzystanie maksymalnie powierzchni domu stwarzając dodatkowe ulubione miejsce do spania dla najmłodszego mieszkańca - w najwyższym punkcie tego obiektu. Sypialnia rodziców to prywatna przestrzeń, doświetlona wielkimi oknami, połączona z garderobą i osobną dużą łazienką z wygodną wanną oraz funkcjonalnym prysznicem w zależności od upodobań danego dnia.

Obok domu zaprojektowano także miejsce na odpady stałe. Obiekt zamknięty, rzutem zbliżony do kwadratu, architekturą do opisywanego wyżej budynku jednorodzinnego, usytuowany w taki sposób, aby odbiór odbywał się za ogrodzeniem i odpady nie były widoczne z terenu inwestora.